İzmit Belediyesi, tramvay farkındalık etkinliğiyle
engelli bireylerin önünde engel olmadığına dikkat çekti


İzmit Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık etkinliklerine engelli bireylerin tramvay yolculuğuyla başladı. Toplu taşımada engelli bireylerin önündeki engellerin kaldırılması ve toplumda bilinç oluşması amacıyla düzenlenen etkinliğe Başkan Hürriyet de katıldı


İzmit Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmaya devam ediyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bugün engelli çocuklar için tramvay yolculuğu düzenlendi. Engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına uyumluluğu ve vatandaşlarda bu konudaki bilinci arttırmaya yönelik olarak yapılan etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de katıldı. 


ÇOCUKLAR VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ
Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde yürüyen öğrenciler Yahya Kaptan Durağından tramvaya bindi. Kuruçeşme durağına kadar Kısa Mola Merkezi ve YADEV öğrencileri de yolculuğa dahil oldu. Ellerinde farkındalık mesajı içeren dövizler bulunan özel gereksinimli çocuklar yol boyunca vatandaşlarla sohbet ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili görüşlerini dinlediler. Yolculuk yapan vatandaşlar bu anlamlı etkinlikten dolayı Başkan Hürriyet ve ekibine teşekkür etti. Yolculuğun sonunda Başkan Hürriyet, engelli bireyler ve aileleri İzmit Belediye Meydanı’na yürüdü.


HÜRRİYET, “FARKINDALIK ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bizler farkındalık yaratmak üzere çocuklarımızla birlikte yollara düştük. Onların kent yaşamındaki hayatlarını kolaylaştırmak üzere farkındalıkları yükseltmek ve sosyalleşmeleri adına birlikte tramvay yolculuğu yapıyoruz. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde faydalanan öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte yola çıktık. Özel gereksinimli bireylerin yaşam becerilerini geliştirmek üzere faaliyet gösteren Yaşama Destek Evi’mizin öğrenci ve ailelerini ile Kısa Mola Merkezi’mizden faydalanan öğrencilerimizi de duraklardan alacağız. Tüm gün boyunca farkındalık etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Foto galeri için tıklayınız...