Çınar Çocuk Evi ailesi 2023’te 
yoluna büyüyerek devam etti


İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetini sürdüren Yeşilova Çınar Çocuk Evi 2022-2023 eğitim öğretim döneminde 115 öğrenciye hizmet verdi. Ayrıca yeni eğitim öğretim döneminde de Tüysüzler Çınar Çocuk Evi öğrenci kabulüne başladı 


İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, faaliyete geçirdiği Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde 2023 yılı boyunca onlarca öğrenciye eğitim verdi. Geleceğe umutla bakan çocukların yetiştirildiği İzmit Belediyesi Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde 2022-2023 eğitim öğretim döneminde 115 çocuğa eğitim verildi. Yeni eğitim döneminde hizmet vermeye başlayan, Türk bilim insanı Prof. Dr. Canan Dağdeviren’e ithaf edilen ve toplam 100 kapasiteye sahip Tüysüzler Çınar Çocuk Evi ise eğitimler ve kayıtlar sürdürüyor. Tepeköy Çınar Çocuk Evi ve Erenler Çınar Çocuk Evi’nde ise hazırlıklar devam ediyor. 


YEŞİLOVA ÇINAR ÇOCUK EVİ
Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduran, geleceğe güvenle bakan, yeniliklere açık, toplumun sorunlarına çözüm üretebilecek çocuklar yetiştirmek vizyonu ile hizmet veren Çınar Çocuk Evleri eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle çalışmalarına devam ediyor. 


ÇOCUKLARA FELSEFE DERSİ
Dönem boyunca Doğa Eğitim kampüsü Projesi kapsamında orman günleri gerçekleştirilerek çocukların doğa farkındalıklarının artması ve ekolojik temelli öğrenme uygulamaları mekan içerisinde pekiştirilmesi devam etti. Çocuklarda sorgulama becerisini geliştirmek, çocukları düşünmeye yöneltmek ve eleştirel düşünme becerisini geliştirmek adına kurum içinde Çocuklar için felsefe uygulamaları yapıldı. 


ÇOCUKLARDAN UNUTULMAZ GÖSTERİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nin bahçesinde coşkuyla kutlandı. Çocukların bugünün anlamını fark etmeleri ve kendi bayramlarını coşku ile kutlamaları için çalışmalar yapıldı. 23 Nisan 2023 tarihinde Belsa Plaza önünde gerçekleştirilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında Çınar Çocuk Evi gösterilerine yer verildi.


CUMHURİYET BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI
23 Haziran 2023 Cuma günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 2022-2023 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni ve yılsonu gösterisi gerçekleştirildi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde Çınar Çocuk Evi öğrencileri sergiledikleri gösterilerle, Cumhuriyet çocukları olduklarını bir kez daha gösterdi. Veli yemeğine de yer verilen aynı gecede, çocuklar ailelerine güzel anlar yaşattılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlamaları kapsamında, Yeşilova Çınar Çocuk Evi öğrencileri, Fethiye Caddesi’nde ve Yeşilova Mahallesi’nde Cumhuriyet korteji gerçekleştirdi. 


TÜYSÜZLER ÇINAR ÇOCUK EVİ HİZMETE BAŞLADI 
6 Kasım 2023 tarihi itibariyle Tüysüzler Çınar Çocuk Evi eğitim ve öğretime başladı. Başvuruların devam ettiği kurumdan şu anda 38 çocuk faydalanıyor.  10 Kasım Cuma günü Tüysüzler ve Yeşilova Çınar Çocuk Evlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı kapsamında anma töreni gerçekleştirildi.